Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 16.03.2017 13:28:30 

Chovatelská stanice pekinézů - ZLATÁ PERLA

O nás

   

O NÁS

Naše chovatelská stanice ZLATÁ PERLA člen UCI byla založena 4.4.2009 Klubem pekinézů v Německu:

Fangemeinschaft der Peking-Palasthunde

číslo zápisu FPP e. V 11/09 

chováme rukávcovitého pekinéze (jiný druh)

Můj první pekinéz byl Kentík - Šumavský rarášek.(18.3.1994).  Žádnou výstavu jsem s ním bohužel neabsolvovala, protože když jsme si ho přivezli, byla jsem ještě malá a o výstavách jsem nic nevěděla. Když už jsem byla starší, začala jsem se o výstavy zajímat, ale to už bylo pozdě, Kentík byl už starší a bohužel býval hodně nemocný. Umřel 15.5.2007, dožil se krásných 13 let. Byla to pro mě velká rána. O Kentíka jsem velmi pečovala, obzvlášť v období nemocí. Jedinou útěchou pro mě bylo, že jsem si mohla pořídit nového pejska. Na internetu jsem našla velmi zajímavou německou chovatelskou stanici pekingských psíků VOM SEELTERHUS (velmi mě zaujalo, že chovají jiné pekingské palácové psíky a to jiný druh s název rukávcovitý pekinéz, delší nožičky, čumáček z tohoto důvodu více odolní vůči nemocem a méně problémů s dýcháním v létě) , kde měly štěňátka na odběr za 3 týdny. Neváhala jsem a hned jsem si  fenku Thaly / Halley vom Seelterhus zamluvila.  Pro Thalinku jsme jeli asi 900 kilometrů do malého, ale hezkého městečka s názvem Saterland. Chovatelská stanice pekingských palácových psíků Vom Seelterhus je jedna z nejlepších v Německu a její majitelkou a chovatelkou je Hannelore Kuhl, která dokonce založila klub těchto pekinézů v Německu. Každoročně pořádá ve svém nádherném a velkém domě posezení chovatelů pekinézů kam si mohou vzít i své čtyrnohé kamarády. Samozřejmě více informací a fotek naleznete na jejich webové adrese http://www.seelterhus-pekingesen.de/                                        

Dnes jsou již Thalince 4 roky a je to velmi milý, přítulný a veselý společník.

Mým cílem je toto plemeno rozšířit ve České republice, tak doufám, že se mi to podaří.  

Malé upozornění - Původně se pekingští psíci chovali ve třech velikostech - lví, sluneční a rukávcoví.  Dnes se chovají dva druhy pekinézů. U nás v Čechách známe zejména plemeno, které má kratší nohy a čumáček. Kentíček byl přesně takový. Naopak v Německu je rozšířenější plemeno s delšími nožičkami a čumáčkem tzv. rukávcovitý pekinéz (v historii byli nejoblibenější, je to původní pekinéz ze kterého se vyšlechtil ten klasický, kterého znáte v dnešní době / rukávcovitý proto, že ho císařovny nosili ve svých rukávech), plemeno je i menší a lehčí. Tito pekinézové jsou mnohem více aktivnější, rychleji chodí a běhají a nejsou tolik náchylní k nemocem, zejména pak nemají tolik problémů s dýcháním. 

My často jezdíme s pekinézem a ještě naší fenkou cane corso na dlouhé někdy i celodenní tůru většinou po Šumavě, a zvládáme to v pohodě, např. dvou hodinovou procházku ujde tento pekinéz úplně bez problému.

Díky jejich aktivitě a velmi malému vzrůstu jsou v Německu minimálně stejným hitem, jako je Jorkšírský teriér u nás. Doufám, že v Čechách tomu bude taky tak. :-)

NOVINKY U NÁS

Vrh A

Takže v 7.3.2011 se Thalince HALLEY VOM SEELTERHUS a Wobbymu vom Fuhnetal narodily 4 krásné holčičky zlaté barvy. Jednu holčičku jsem si nechala a zbylé 3 holčičky odešly do úžasných rodin.  Thalinku mám importovanou z Německa a za otcem jsme jeli opět do Německa. Otce jsem dlouho a pečlivě vybírala. Opravdu mi moc záleželo na tom, aby se můj první vrh skutečně vydařil a narodila se zdravá, krásná a kvalitní štěňátka, která budou dělat majitelům velkou radost nejenom po výstavní stránce.

Nejsme komereční chovatelská stanice, nakrývám tak jednou za dva roky. Když už plánuji vrh, tak to skutečně dobře promyslím. Na výběru otce si opravdu dávám záležet. Wobby má výborné krevní linie, vynikající rodokmen se spousty zajímavých předků, kde jejich kořeny sahají až do anglické krve. Prostě úžasný pes se skvělými charakterovými vlastnostmi. Barvu má stříbrně-šedou s černou maskou. Matka Thalinka (ve vlastnictví naší chov. stanice) je kouzelná fena, opravdu jsem na ní moc pyšná. Je to zdravá, kvalitní a nádherná fena s výbornými úspěchy na výstavách. Vynikají povahové vlastnosti, krásné zlaté zbarvení s černou maskou. Moc paní Hannelore Kuhl (majitelka chov. stanice vom Seelterhus) moc děkuji za tuto fenku. Thalince se opravdu narodila překrásná štěňátka, mám velkou radost.

Takže jsem si od Thalinky nechala fenečku s jménem Alegría de la Shelly Zlatá perla, tedy budu jí říkat Shelly. Jsou jí lehce přes 3 měsíce a je to opravdu kouzelné stvoření. Je velmi miloučká, přítulná a mazlivá. Má mírně vystouplý čumáček, delší nožičky, temperamentní po mamince, výbornou mechaniku pohybu a krásnou hustou srst, nechci dělat žádné závěry, protože je ještě hodně maličkatá, ale řekla bych, že to bude opravdu nádherná atraktivní fena. Do budoucna matkou vrh B by měla být Shellinka, uvidíme jak nám to všechno vyjde. 


 

PERLA: význam:

Krása, mírnost, ochranná péče a formující síla. Učí nás dosáhnout dokonalosti a zbavuje nás zatvrzelosti. Pomáhá nám zpracovat citový chaos a postupně se ho zbavovat. Dává nám pocit bezpečí chrání před neštěstím. Staří Řekové připisovali perle schopnost udržovat krásu a to až do vysokého věku, probouzet a opatrovat lásku a zmírňovat starosti a bídu.

 

           

 Thaly - necelé 2 měsíce                                                  Chovatelská stanice VOM SEELTERHUS

 

 

 

   

TOPlist